Starostlivosť o šperky

WAKE UP YOUR SELF-CONFIDENCE

Starostlivosť o šperky

Mincovné striebro

Mincovné striebroje legovaný kov, bežne vyrobený z 92,5% čistého striebra a iných kovov.

Ak sa pozeráte na šperk, ktorý je tmavý alebo sa zdá byť špinavý, potom sa vaše striebro poškvrnilo, ale netreba sa ho zbavovať!
Zakalenie je jednoducho výsledkom chemickej reakcie s časticami kyslíka alebo síry vo vzduchu. S niekoľkými jednoduchými tipmi sa môžete postarať o svoje strieborné šperky a vydržia vám dlhé roky!

Vedieť, čo je škodlivé pre vaše šperky z mincového striebra, je najlepší spôsob, ako bojovať proti poškodeniu. Pre vaše každodenné nosenie sme zostavili tento zoznam tipov:

Noste ho často!Verte tomu alebo nie, prírodné oleje vašej pokožky pomôžu udržať strieborné šperky lesklé. Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako zabrániť zašpineniu, je jednoducho nosiť striebro často, namiesto toho, aby ste ho nechali ležať v nenosenej šperkovnici.

Odstráňte pri domácich prácach: Látky s prídavnou sírou, ako sú domáce čistiace prostriedky, chlórovaná voda, pot a guma, urýchlia koróziu a zakalenie. Chráňte pred priamym slnečným žiarením: Predtým, ako vyrazíte na pláž alebo do bazéna, nezabudnite si odstrániť strieborné šperky. Slnečné svetlo môže tiež spôsobiť zakalenie striebra. Dajte si šperky ako posledné: Po celé generácie si ženy dávajú svoje šperky ako posledné, a to z dobrého dôvodu! Pleťové vody, mejkapy, laky na vlasy a parfumy urýchlia zafarbenie.

AKO VYČISTIŤ SVOJ STRIEBORNÝ ŠPERK

AKO VYČISTIŤ SVOJ STRIEBORNÝ ŠPERK

Existuje nespočetné množstvo domácich metód na čistenie strieborných šperkov. Pravdepodobne ste sa ocitli pred nekonečnými možnosťami a premýšľali ste, ktoré sú najlepšie. Tu sú metódy čistenia striebra, ktoré naši klenotníci navrhujú pre vaše domáce čistenie:

Mydlo a voda! Toto je naša najviac odporúčaná metóda kvôli jemnosti mydla a vody. Toto by mala byť naozaj vaša prvá obranná línia predtým, ako vyskúšate čokoľvek iné. Jedlá sóda a voda: Ak narazíte na návrhy na použitie zubnej pasty, dôrazne vám odporúčame ignorovať tento tip a namiesto toho použiť sódu bikarbónu a vodu. Teraz zubné pasty však obsahujú oveľa viac prísad, ktoré môžu poškodiť vaše striebro. Namiesto toho pripravte pastu zo sódy bikarbóny a vody, naneste malé množstvo na handričku alebo zubnú kefku a jemne vydrhnite.

Biely ocot a sóda bikarbóna!Táto jemná metóda čistenia je skvelá na odstránenie silného zafarbenia. Namočte svoje striebro do ½ šálky bieleho octu a 2 lyžíc sódy bikarbóny (skombinujte ich v umývadle a pripravte sa na šumenie a penu) na dve až tri hodiny. Opláchnite šperky a osušte.

Dokončite leštením! Po dôkladnom vyčistení šperkov môžete proces dokončiť pomocou lešticej handričky, ktorá je špeciálne určená na mincové striebro a je dodaná ku každému šperku. Tento proces môžete opakovať tak často, ako potrebujete.

Pamätajte si, že kľúčom k udržaniu čistého striebra je držať krok s pravidelným čistením, aby ste odstránili zakalenie, keď sa vytvára. Vaša práca sa stane oveľa ťažšou, ak necháte kus nahromadiť veľa škvŕn a potom sa ho pokúsite odstrániť naraz.

Existuje mnoho ďalších metód, s ktorými sa stretnete, ale tieto tri veľmi odporúčame, pretože sú šetrné k vašim strieborným šperkom.

AKO SPRÁVNE SKLADOVAŤ STRIEBORNÉ ŠPERKY

AKO SPRÁVNE SKLADOVAŤ STRIEBORNÉ ŠPERKY

Použite vzduchotesnú nádobu!Na uskladnenie striebra možno použiť akúkoľvek nádobu, pokiaľ je vzduchotesná. Naša uzatváratelná krabička je skvelá možnosť, pretože Vám bude dodaná k šperku automaticky.

Uchovávajte na chladnom a tmavom mieste!Ako už bolo spomenuté, slnečné svetlo, teplo a vlhkosť urýchľujú stmavnutie. Uistite sa, že máte striebro na chladnom a tmavom mieste.

Skladujte kusy jednotlivo!Oddelené skladovanie kúskov zabraňuje akejkoľvek možnosti poškriabania alebo zamotania šperkov do seba.

Uchovávajte šperky s kriedou!Ak do mincového striebra vhodíte niekoľko kúskov kriedy, krieda absorbuje vlhkosť a pomôže zabrániť zafarbeniu.

Používajte naše obaly! Sú skvelé na absorbovanie vlhkosti a tiež sú súčasťou každého zakúpeného šperku.